Çocuk Korosu

Bu duyuru 7 yıl önce eklendi.
← Geri

ÇOCUK KOROSU

Programın Amacı:

Kültürlerarası farkındalık, iletişim ve şarkılar yoluyla bütüncül öğrenme düzeyini artırmak genel amaçlardır.  Koro katılımcı çocukların şarkı söyleme becerilerinin artırılması ile kültürel, toplumsal, müzikal ve akademik alanlarda çok daha uyumlu ve başarılı olmalarını destekler.

Hedef Kitle: 8 – 12 yaş

Ders İçeriği: Çocukların öncelikle müzikal beğenilerini, dil, koordinasyon ve iletişim becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.  Özel olarak belirlenmiş dünya çocuk şarkılarının öğrenilmesi ve seslendirilmesi ana hedeftir. Derslerde beden-hareket-dil becerilerinin gelişimini destekleyen Orff-Schulwerk (Almanya ve Avusturya kökenli müzik çalışma öpretisi) yaklaşımından yararlanılacaktır.

Birarada şarkı söyleyen çocuklarla  başlayan çalışmamız, içinde sanat sevgisi taşıyan minik yürekleri, doğru seslerle ve nitelikli eğitimcilerle buluşturmakta. Öncelikle bu çalışma; müziğe, çok sesliliğe merhaba demeye, yeni müzik insanlarının yetişmesine katkı sağlamaya ve evrensel değerlerle yetişmiş yeni sanatçıları topluma kazandırmaya  dair uzun bir yolculuk.


 


Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...